مجلس ,مسکن ,بانک‌ها ,دولت ,شورای ,اصلاح ,شورای اسلامی ,مجلس شورای ,سیستم بانکی ,فعالیت تجاری ,رکود مسکن ,مجلس شورای اسلامی


ایسنا/

رییس اتحادیه مشاوران املاک علت طولانی شدن رکود مسکن را فعالیت تجاری و اقتصادی بانکها دانست و گفت: رونق مسکن در سال 1396 مستلزم اصلاح سیستم بانکی است.

حسام عقبایی در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: سیستم بانکی ما بیشتر رویکرد تجاری دارد تا توسعه‌ای. لذا توقعمان این است که مجلس شورای اسلامی در جهت اصلاح سیاست‌های پولی و بانکی، جلوی روزنه‌هایی که بانک‌ها می‌توانند از آن برای دکانداری، ورود به فعالیت تجاری و ایجاد هلدینگ‌های اقتصادی استفاده کنند را بگیرند.

وی افزود: دولت و مجلس باید به این موضوع که سیاست اقتصادی در حوزه مسکن توسعه‌ای باشد کمک کنند. لازمه این مساله هماهنگی دولت و مجلس در جهت اصلاح قانون و نظارت دقیق‌تر دولت و مجلس بر بانک‌ها خصوصا نظارت بانک مرکزی، شورای پول و اعتبار، سازمان بازرسی کل کشور و نیز کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی بر بانک‌ها است.

ادامه خبر

منبع اصلی مطلب : اخبار اقتصادی فوری
برچسب ها : مجلس ,مسکن ,بانک‌ها ,دولت ,شورای ,اصلاح ,شورای اسلامی ,مجلس شورای ,سیستم بانکی ,فعالیت تجاری ,رکود مسکن ,مجلس شورای اسلامی
اشتراک گذاری: این صفحه را به اشتراک بگذارید

درسایت : رابطه رکود مسکن با دکانداری بانکها